LAPTOP İLE ÇALINAN KINA GECESİ MÜZİKLERİ VE NİŞAN EĞLENCESİ OYUN HAVALARI

Merhaba Sevgili Dostlar,

Kına gecesinde çalınacak müzikler hakkında kafasında net bir planı olmayan gelin adaylarının bazıları o gece için bir orkestra tutmayıp canlı müzik yerine laptop aracılığı ile mekanda olan bir iki hoparlörden ses alarak eğlencelerini yapmaktadırlar. Daha doğrusu yapmaya çalışmaktadırlar.

Ben size orkestra tutulmadan Laptop ile yapılmaya çalışılan kına geceleri ve nişan eğlencelerinde yaşanan aksaklıkları  sırasıyla açıklamaya çalışacağım.

LAPTOP İLE YAPILAN KINA GECELERİNDE OLUŞACAK SORUNLAR

(Bilgisayardan) Laptop ile Kına gecesi ve Nişan Eğlencesi yapacağınız zaman karşınıza şu gibi sorunlar çıkabilir ;

*Birinci ve en önemli sorun Kına gecesinde ya da nişan eğlencesinde çalınan müzikleri tam anlamıyla bilmemeniz.
*Diyelim ki zorda olsa tam olmayan eksik bir liste oluşturdunuz ve internet üzerinden oluşturduğunuz listedeki müzikleri indirdiniz. Kafanızda olan kına şarkıları, oyun havalarının en uzunları ortalama 4 – 5 dk arasından değişmekte. Bu da şu demek oluyor 4 – 5 dk da bir oyunlarınız kesilecek  ve tekrar başka parçalar girecek.  5 dk da arayla kesilen bir  oyunu oynayan misafirleriniz ne kadar zevk alabilir? Bu durum kısa süre sonra misafirlerinizin artık piste çıkmamasına çok net sebep olacaktır.

*Bir diğer olumsuz durum ise; ortamda müzikleri açacak kişinin olması ve gelen isteklere cevap verebilme derecesi. Malum misafirlerinizin farklı istekleri olacaktır. Biri halay çalınmasını isterken bir diğer misafiriniz horon ya da misket çalınsın isteyecektir. Burada iki seçenek var ya her isteyen canı oynamak istediğinde bilgisayarın başına geçip istediğini açacak. Ya da bilgisayarın başında bulunan kişi istekler yüzünden sürekli farklı karışık tarz oyunlar çalmak zorunda kalacak. İki durumda da maalesef sonuç gene karmaşa..!

*Oysa bir orkestra kiralamanın sizin için avantajları çok fazladır;

*Her şeyden önce gecenizi yönetir. (Çıkışın ne zaman olacağı, Kınanın ne zaman yakılacağı,kına geliş ve yakılış şarkıları gibi)

*İsteklere sırası ile canlı olarak cevap verir bu sayede hem kargaşa olmaz hem de istenen oyunlar kısa kısa değil süreklilik arz eder. Bu da misafirlerinizle geçireceğiniz coşkulu bir eğlence geçirmeniz anlamına gelir.

*Nişan yüzüklerini kimin takacağı anonsundan, takı olacaksa istendiği taktir de gerekli takı anonsları ile bu durumu yönlendirir, misafirlerinizin sırası ile uyum halinde takılarını takmasına yardımcı olur.

Özetlemek gerekirse eğer hayatınızda hemen hemen bir defa olacak olan böyle güzel günlerinizi, hoş bir şekilde hatırlamak ve arkadaşlarınız ile sevdikleriniz ile doyasıya sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde eğlenmek için bir orkestra ile anlaşmanızı tavsiye ederim.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

İnternet Üzerinden bulduğunuz kiralık orkestralar ile anlaşmadan önce mutlaka canlı sahnesini izlemenizi tavsiye ederim. Canlı sahnesini izlemeye gidemezseniz bile youtube ya da varsa web siteleri üzerinden canlı çalıp  söylerken çekilmiş video linklerini talep ediniz.

 

Whatsapp / Gsm : 0537 347 41 59
Gsm : 0507 526 85 27
Web Site : www.piyanistokan.com
İnstagram : piyanist__okan
Facebook : piyanistokan90
E-Mail : info@piyanistokan.com

Saygılarımızla,
Okan Müzik Organizasyon
Okan ŞENTÜRK ve Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir