İnternet Üzerinden Orkestra (Müzisyen-Piyanist-Çalgıcı) Kiralama Güvenilir mi ?

Eğlenceye düşkünlüğümüz ne terk edilebilir ne de vazgeçilebilir. Bu bakımdan bizler özellikle düğünlerde çok fazla eğlence isteriz. Düğünlerde çalgı olmaksızın yapamayız. Aslına bakarsanız düşündüğümüz zaman bunların gerekliliği ağır basıyor, düğün demek eğlence demek, eğlence demek ise müzik demek. Bu bakımdan müziksiz düğün neredeyse hiç bir anlam ifade etmez.

Artık her şeyin internet üzerinden yapıldığı bir zaman da yaşıyoruz gerek faturalar olsun gerek alışverişlerimiz olsun, neredeyse çoğu sanal alemde yapılıyor. Her şey bu kadar sanala dönüşmüşken, konumuz olan orkestra için de bu durum söz konusu. İnternetten orkestra kiralamak artık herkes için mümkün olan bir durum haline geldi. Malum düğün dernek işleri her zaman sürekli olmuyor, doğal olarak insanların tanıdık bir orkestraları yok ise bu konuda sıkıntı yaşayabiliyorlar.

Peki internet üzerinden orkestra kiralamak ne kadar güvenli?

Bu sorunun cevabını aslında sanalda alışveriş yapmak ne kadar güvenli ise bu işlemde o kadar güvenli diye tanımlayabiliriz. Nasıl ki alışverişlerimizi yaparken bir çok farklı site olmasına rağmen güvenlik ve kalite açısından belli başlı tanınmış sitelerden yapıyorsak. Orkestra kiralama işinde de aynı durumu düşünebiliriz. Bu işi hakkı ile yapanlar olduğu gibi sanal ortam nasılsa deyip üç kağıtçılık peşinde koşanlarda maalesef bu piyasada bulunmakta.

Google da ilgili anahtar kelimeler ile (orkestra kiralama, uygun fiyat orkestra, nişan organizasyon orkestra, kına organizasyon müzik vb.) aratıp bulduğunuz orkestranın İnternet sitesine girdiğiniz zaman, gerek fotoğraflarına gerek ise canlı videolarına mutlaka bakıp izlemelisiniz. Hoşunuza gittiği taktirde telefon ile iletişime geçip karşı tarafın ses tonu size yaklaşımını, nasıl davrandığını az çok analiz etmenizde fayda var. Her şeyin açık sözlülük ile konuşulduğuna emin olun. Ve en önemlisi kesinlikle canlı videolarını izlemeden karar vermeyin. Eğer yakınsanız anlaşmadan önce canlı sahne programını dinlemeye de gidebilirsiniz. Bu şartları yerine getirmeyen ya da kabul etmeyen bir orkestra ile zaten anlaşma yapmayınız. Son olarak karşılıklı adres ve iletişim bilgilerini teyit edip kaporayı elden ya da banka hesaplarına transfer edebilirsiniz.

İnternetten orkestra kiralamak aslına bakarsanız sanıldığı kadar zor bir iş değil. Hatta google amca sayesinde oturduğunuz yerden bir çok insana ulaşma şansına sahipsiniz. Fakat her zaman olduğunu gibi maalesef bu durumları da suistimal eden insanlar mevcut. Dikkatli olmanızda fayda var.

Her şey gönlünüzce olsun sağlıcakla kalınız.

 

Whatsapp / Gsm : 0537 347 41 59
Gsm : 0507 526 85 27
Web Site : www.piyanistokan.com
İnstagram : piyanist__okan
Facebook : piyanistokan90
E-Mail : info@piyanistokan.com

Saygılarımızla,
Okan Müzik Organizasyon
Okan ŞENTÜRK ve Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir