GOOGLE DA ÜST SIRADA ÇIKACAĞIM DİYE KENDİLERİNİ REZİL EDEN MESLEKTAŞLARIMA..! MÜZİSYENLERE

Merhaba bu sefer ki blog yazım siz değerli müşterilerime ve bizzat benim ve bizim gibi bu işlerden para kazanan ya da kazanmaya çalışan meslektaşlarıma..! (Biliyorum ki onlar sizlerden çok benim sayfamdalar ) 🙂

2006 yılın da bu işe ilk başladığım da internette orkestra kiralama konusu ile ilgili neredeyse kimse yoktu desem yanlış söylemiş olmam. tabiri caiz ise buralar dutluk idi 🙂 2007 yılında ilk kez bir ilan sitesine istanbulda orkestra kiralama ve piyanist kiralama olarak iki anahtar kelime ile ilan verdim baktım aynı yıl içinde ilanlara dönüşler başladı o zamanlar internette bu konu ile ilgili tek olduğumdan herkeste bir güven sorunu var idi haklı olarak. Şuanda da bir çok müşteride o güven sorununu seziyorum fakat konuştuktan sonra kırk yıllık dost misali bir havamızın olduğunuda iletmeden geçemeyeceğim.

Yıl artık 2017 ve bugün google da orkestra fiyatları istanbul gibi bir araştırma yaptığınızda ya da örneğin Kına gecesi için müzisyen, müzisyen kiralama, orkestra ücretleri vb. aklınıza gelecek ya da gelmeyecek her kelimeleri sıkıştırmış sevgili arkadaşlarım. Google adeta bir çöplük yuvasına dönmüş bu konu ile alakalı.

Kaliteli düğün orkestra firmaları kendilerini bildiklerinden hiç bu yöntemlere başvurmazlar. 5 – 10 bin TL harcayıp google dostu bir web sitesi oluştururlar ve kendi hizmetlerini en iyi kendi platformlarından tanıtırlar.

İnternette baktınığınızda her yerde orkestra kiralama, piyanist kiralama gibi yazılarla dolu sayfalar görürsünüz fakat o sayfalara girdiğinizde alakasız yazılar dışında ne bir sahneden çekilmiş resim ne bir canlı video hiç bir şey göremezsiniz.

Neden ?  çünkü amaç kendilerini sunmak değildir. Amaç bir kaç iş alıp başka piyanistlere/müzisyenlere paslayıp aldıkları kaparolar ile ete süte karışmadan gelir elde etmektir.

Tarafıma yapılan onca ricaya rağmen ben deniz piyanist okan yerime başka arkadaşları göndermemekteyim. Nedenine gelince; Ya gitmezler, ya sıkıntı çıkarırlar, ya da Ahmet’e git derim bir bakmışım Mehmet gitmiş. O yüzden boş isem kendim giderim dolu isem kimseleri yönlendirmem.

Nacizane tavsiyem sizlere müzisyen arkadaşlar ve müzisyen olmayıp orkestra kiralama işini kendisine adet edinmiş meslek edinmiş arkadaşlar;  Lütfen biraz araştırın internette nasıl kalıcı olabilirsiniz, kalıcı olmak için neler yapabilirsiniz, müşteriler sizleri neden seçmeli, niçin seçmeli bu ve bunun gibi soruları lütfen kendinize sorunuz. Alacağınız cevaplar dahilinde hareket ederseniz bu platformu hepimiz daha kullanılabilir ve daha temiz hale getirebiliriz.

Müşterilerin önüne atlamak yerine beni seç beni seç diye bırakın müşteriler sizi keşfetsin ve sizi talep etsin.

İşte o zaman hem kalitenizi hem de yaptığınız işin hakkını ortaya koymuş olursunuz.

Son olarak yazılarımı kopyala + yapıştır yapan meslektaşlarım 🙂 yapmayınn..! bu size zarar veriyor beni daha da üst sıralara çıkarıyor google algoritmaları ilk kim özgün yazmışsa onu tanıyor. Siz yazılan yazıları kopyala + yapıştır yaparak kendi sitelerinize aldığınızda benim tanıtımımı yapmış oluyorsunuz. Hee içeriğinde ki cümleler ile oynayıp kelime oyunları yaparsanız da kul hakkı ve emek hırsızlığını da sahiplenmiş oluyorsunuz.

Allah herkesin rızkını ayarlamıştır arkadaşlar ne 1 lira fazla ne bir lira eksik o yüzden çok hırslı iş yapacam diye farklı konularda zarara uğramayın. Siz elinizden gelenin en iyisini yaparsanız ve mesleğinizde de iyi iseniz kendinize de güveniyorsanız olay bitmiştir.

Herkese hayırlı işler dilerim.

 

Whatsapp / Gsm : 0537 347 41 59
Gsm : 0507 526 85 27
Web Site : www.piyanistokan.com
İnstagram : piyanist__okan
Facebook : piyanistokan90
E-Mail : info@piyanistokan.com

Saygılarımızla,
Okan Müzik Organizasyon
Okan ŞENTÜRK ve Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir