EVDE NİŞAN ORGANİZASYONU YAPMAK VE NİŞAN MASASI SÜSLEMESİ

Nişan törenleri evlilik öncesi çiftlerin birbirlerine olan bağlıklıklarını, kendilerine ve ailelerine karşı ilan etmesi maksadı ile yapılır. Günümüzde Nişan Organizasyonları için daha çok salon ve nişan için uygun mekanlar tercih edilsede ev ortamında da tabiki nişan yapılabilir. Evde nişan yapmak isteyen çiftler genelde daha az ve daha yakın gördükleri akrabalarını davet etmektedirler. Böyle ortamlarda genelde eğlenceye yer verilmeyip daha çok hoş sohbet muhabbet ve verilen ikramlar ile nişan organizasyonu gerçekleştirilmektedir.

Evde nişan yapmanın dez avantajları da yok değil.  İster istemez bazı aksaklıklar olabiliyor.

*Gelen misafirleriz arasından hem siz hem karşı tarafın davet etmediğiniz akrabaları size gücenebilir.

*Her ne kadar oturma düzeni için plan yapmış olsanızda hatta ilave mobilyalar da eklemenize rağmen evinizde oturma sıkıntısı yaşanabilir. Buna hazırlıklı olup ilave tedbirlerinizi hazır da bekletmelisiniz.

*İkram servislerinizi açık büfe yapmanız bu gibi organizasyonlarda daha mantıklı bir yaklaşım fakat açık büfe de aile büyükleri bazen çekimser kalabilir sizler çekimser kalan misafirlerinizi gözlemleyerek ve gerekirse onlara servis yaparak oluşacak bu durumunda önüne geçmiş olursunuz.

Gelelim Nişan Masası Süslemeye ve Hazırlamaya

*Öncelikle nişan masasını nişan kıyafetinize uygun bir tül ve konsept ile süsleyebilirisiniz. Tül süslemesinde masanın daha çok önü ve yanlarına doğru çalışın ki servis edeceğiniz ikramlar için masanun üstünü işgal etmemiş olursunuz.

*Süslenmiş ve özenle hazırlanmış nişan tepsini masanın bir köşesine bırakarak başlayabilirsiniz.

*Nişanlınız ile adınızın baş harflerinden oluşan Uçan balon ya da boyalı strafor kullanabilirsiniz.

*Eğer evinizde kokteyl tarzında bir nişan organizasyonu düzenleyecekseniz önceden gecede arkada fon olarak çalacak müzikleri belirleyip play list oluşturunuz. Müzik sesini insanların bir biri ile sohbetine engel olmayacak düzeyde ayarlayınız. Yüzükler takıldıktan sonra dans etmeniz istenirse ya da isterseniz bu ses sınırını dans süresi boyunca aşabilirsiniz.

*Gelen misafirlerinize o günün anısa verebileceğiniz minik hediyeler hazırlayınız.

*Açık büfe olarak sunacağınız ikramların çatal bıçak ile rahat yenilebilir yiyecekler olmasına dikkat ediniz ki gelen misafirleriniz  ikramlarınızdan yerken rahatsız olmasınlar.

Genelde tercih meselesi olsada bir mekanda gerçekleştirilen eğlenmeli, oynamalı nişan merasimlerinin yerini evde yapılan nişanlar törenleri pek tutmuyor.

Evde Nişan Organizasyonu düzenlediğinizde de Müzik Orkestra Grubu olarak bize de haliyle gerek kalmıyor 🙂

Her şeyin gönlünüzce olması dileğimle.!

 

Whatsapp / Gsm : 0537 347 41 59
Gsm : 0507 526 85 27
Web Site : www.piyanistokan.com
İnstagram : piyanist__okan
Facebook : piyanistokan90
E-Mail : info@piyanistokan.com

Saygılarımızla,
Okan Müzik Organizasyon
Okan ŞENTÜRK ve Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir